Juhász Judit - A nap, amikor a feleségem megölte a bátyámat
Köszönöm ezt a könyvet a Magyar Könyv is Magyar Termék mozgalomnak, a Helma Kiadónak, Dvariecki Bálintnak.
Rövid betekintés a könyvbe:
Lehet-e két testvér egyszerre teljesen egyforma és mégis teljesen különböző? Meg lehet gyűlölni az egyiket, míg bele lehet-e szeretni a másikba? Anna egy balesetet követően a kórházban ébred, és még szinte magához sem tér, az ágya mellett egy férfit lát, aki előző este brutálisan bánt vele, és akiről úgy tudja, végleg sikerült eltávolítania az életéből. Vagy lehet, hogy mégsem? Ádám otthon a holmija között keresgél, mígnem rátalál egy sok éve megírt naplóra, amelytől azt reméli, a nő akit szeret, visszakapja emlékeit, és ráébred, hogy Ádám nem az, akinek először hitte. Kettejük közös múltkeresése során az olvasó találkozhat az anyai szeretet egy sajátos fajtájával, amikor két teljesen egyforma gyereket ugyanaz az édesanya teljesen más módon szeret, és talán ezért, életük is más-más irányba sodródik. Találkozhat olyan testvéri kapcsolattal, ahol a sokáig segítő, támogató testvéri szeretet hirtelen vált át elutasításba, majd menekülésbe, és találkozhat egy nő és egy férfi szeretetével, amely bármennyire fájdalmas is, képes visszanyúlni azért a múltba, hogy a jelent rendbe hozza.
Értékelésem: 🌟🌟🌟🌟🌟
Juhász Judit "A nap, amikor a feleségem megölte a bátyámat" című könyve egy mélyen elgondolkodtató és érzelmileg megindító regény, amely a testvéri kapcsolatok, a családi dinamikák és a szerelem bonyolult hálóját tárja fel.
A történet középpontjában Anna áll, aki egy baleset után a kórházban ébred, és szembesül azzal, hogy a múltja talán nem egészen úgy alakult, ahogyan emlékszik rá. A balesetet követően az ágyánál látja azt a férfit, aki előző este bántalmazta, és akiről úgy hitte, hogy már nincs az életében. Ezzel párhuzamosan Ádám, Anna férje, egy régi naplót talál, amely reményei szerint segít visszaadni felesége emlékeit, és tisztázni a félreértéseket.
A karakterek komplexitása és fejlődése kiemelkedő. Anna és Ádám kapcsolata, valamint az emlékek visszaszerzésének folyamata mélyen emberi és hiteles. A történet rétegei fokozatosan tárulnak fel, ahogy a múlt és a jelen összefonódik, és az olvasó egyre többet tud meg a szereplők valódi érzéseiről és motivációiról.
A könyv számos fontos témát érint, mint például az anyai szeretet különböző megnyilvánulásai, a testvéri rivalizálás és az önazonosság keresése. Az anya, aki két egyforma gyereket teljesen eltérő módon szeret, és a testvéri kapcsolat, amely támogató szeretetből elutasításba fordul, mind-mind olyan érzelmi és pszichológiai mélységeket tárnak fel, amelyek az olvasót is elgondolkodtatják.
A történet egyik legmeghatározóbb vonala a múlt és a jelen közötti kapcsolat. Anna és Ádám közös múltkeresése során az olvasó szembesül a múlt hatásával a jelenre, és azzal, hogyan lehet a múlt hibáit és sérelmeit helyrehozni a jelenben.
Juhász Judit írói stílusa magával ragadó és érzelmileg gazdag. A karakterek belső világának bemutatása és a párbeszédek természetessége segíti az olvasót abban, hogy mélyen beleélje magát a történetbe. A feszültség fokozatos építése és a múltbeli események feltárása révén a könyv végig fenntartja az olvasó érdeklődését.
Összegzés:
"A nap, amikor a feleségem megölte a bátyámat" egy lenyűgöző és mélyen emberi történet a családi kapcsolatok bonyolultságáról és az emberi érzelmek összetettségéről. A regény képes megragadni az olvasót és elgondolkodtatni az élet nagy kérdéseiről. Juhász Judit mesterien szövi a múlt és a jelen szálait, így egy olyan könyvet alkotva, amely sokáig emlékezetes marad.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése